Elektriautode infoportaal

Eesti Energia liigub edasi elektriautode laadimisvõrgu arendamisega

Eesti Energia tutvustas elektriautode laadimisvõrgu uut kaubamärki Volt ning avas üheksa laadijat. Suve alguseks plaanib ettevõte avada veel kümme laadijat, mis on senistest võimsamad. Eesti Energia tütarfirma Elektrilevi ostis Elmo laadimisvõrgu 2018. aastal ning tahab seda arendada ja laiendada, vahendas “Aktuaalne kaamera.

Arvamusfestivali arutelu: Eesti võiks transpordipöördes korrata oma 4G edu

Kui Eesti suutis katta hõredalt asustatud ja väikese rahvaarvuga riigi 4G andmesidevõrguga, ei tohiks ka rohelisele transporditaristule üleminek Eestile raske olla, leidsid Briti rohetranspordi eestvedajad Arvamusfestivali arutelul. Kohalike asjatundjate sõnul tuleb Eestis elektrisõidukite taristut luues läheneda linnadele ja maapiirkondadele erineval moel.

Enefit Volt vahetab välja suurema osa vanu Elmo laadijaid

Eesti suurim avalik elektriautode laadimisvõrk  asendab järgmise kahe aasta jooksul kaks kolmandikku varem Elmo võrku kuulunud laadijaid, et muuta kõigile elektriautodele sobiv elektriauto laadimine kättesaadavamaks nii linnades kui maapiirkondades.

Vead elektriauto laadija paigaldamisel võivad osutuda väga kulukaks

Elektriautode laadimisvõrku ja tarkvaraplatvormi arendava Eleporti laadimisvõrgustiku äriarendusjuhi Martin Raadiku sõnul võib elektriauto laadija ekslik kasutamine või vale paigaldus minna isegi kaks korda kulukamaks kui algne investeering.

SEB: elektriautode ostmine hoogustus aprillis

SEB statistika näitab, et aprillis liisiti enam kui kolmandik kõigist esimese viie kuu elektriautodest; võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on liisitavate elektriautode arv kasvanud ligi kaheksa korda.

Toyota esitleb peatselt oma esimest täiselektrilist mudelit bZ4X

Toyota esitleb täna Shanghai autonäitusel prototüüpversiooni oma peagi valmivast täiselektrilisest sõidukist bZ4X. Tegu on keskmise suurusega nelikveolise linnamaasturiga, mis on välja töötatud koos Subaruga. Auto peaks seeriatootmisesse jõudma 2022. aasta lõpupoole.

Mercedes EQT on täiselektriline elustiilikaubik, mis mahutab vabalt ka 7 inimest

Mercedes-Benz Vans laiendab oma mudelivalikut, tuues turule uue auto peredele, spordifännidele ja kõigile teistele, kellele meeldib aktiivselt vaba aega veeta. Esialgu küll kontseptautona esitletud EQT soovib turul endale väga spetsiifilist segmenti – premium-klassi väikekaubik.

Hyundai SEVEN: eelvaade Ioniq elektriautode suurimale mudelile

Hyundai plaanib Los Angeles’i autonäitusel esitleda uut SEVEN nimelist kontseptautot. Ideeauto näitab, mida võib oodata saabuvast Ioniq 5 suuremast vennast Ioniq 7’st.

Sarnaselt palju kiidetud Ioniq 5 elektriautoga, on ka suurem sõiduk ehitatud samale elektriauto e-GMP platvormile, mida kasutavad nii Hyundai kui ka Kia. Hea uudis on ka see, et Hyundai plaanib iga Ioniq mudeli teha omanäoliseks, et vältida liialt sarnaseid ja korduma kippuvaid disaine.

Riik toetab elektriautode ostu kuni 5000 euroga

Uues elektri- ja vesinikuautode toetusvoorus maksab riik nullheitega sõiduki ostjale kinni kuni 5000 eurot auto hinnast, lisaks saab ka kuni 1200 eurot toetust elektrilise kastiratta ostmiseks. Kokku on meetme maht üheksa miljonit eurot hinnanguliselt kuni 2000 sõiduki ostmiseks.

Juhan Härm: meie elektrivõrk on võimeline elektriautod kasutusele võtma

Ehkki paljudele tundub, et üleminek elektriautodele on hirmutav tulevikukohustus, toob see kaasa aga hoopis uusi võimalusi, millest inimesed veel teadlikudki pole, kirjutab Juhan Härm.

Elektriautode arvustused

Eesti populaarseim kord nädalas ilmuv autoajakiri Autoleht toob meile uudised objektiivselt, arusaadavalt ja ilustamata. Oleme kokku kogunud erinevad elektriautode arvustused – ülevaated, omanike ja spetsialistide kommentaarid.

Proovisõit elektriautoga

Sellel aastal on jõudnud Eesti turule rekordiliselt palju uusi elektriautosid. Auto24 koos Autolehega vaatab kiirelt üle neli selleaastast uudismudelit ning proovime välja selgitada, et milline auto mis tingimustesse kõige paremini võiks sobida.

Tihe rebimine tõi elektriautode hinnad alla ja nende müük kasvab plahvatuslikult

Tesla on langetanud sel aastal elektriautode hindu juba kuus korda. Volkswagen kuulutas hiljuti, et toob turule alla 25 000 euro maksva mudeli ID.2.

Elektriautosid, mille hinnad jäävad alla 30 000 euro, lisandub lähiajal veel ning ennustatakse, et juba iga viies auto vurab sel aastal poest välja elektriajamiga.

HIND LANGEB ⟩ Legendaarse Fordi mudeli elektriline versioon läheb järjest odavamaks

Legendaarse Ford Mustangi elektriline versioon ei lähe mitte ajas kallimaks, vaid odavamaks. Ameerika Ühendriikides on auto hinda alghinnaga võrreldes langetatud ligi 4000 euro võrra.

Uute autode müük kasvas Euroopas järsult, elektriautode puhul koguni poole võrra

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) teatel müüdi Euroopa Liidus aprillis 803 188 uut sõiduautot, mida oli 17,2 protsenti enam kui möödunud aasta aprillikuus. Elektriautode müük kasvas koguni 52 protsenti.

Kert Pääbo: laadimisvõimaluste taha elektriautode läbimurre ei jää

Euroopa Liidu otsus seada aastast 2035 sõiduautode heitmete piirnormiks nulli vormistas suuna, kuhu oleme vääramatult teel olnud juba pikemat aega. Alates 1. jaanuarist 2035 ei pea kõik Eesti 800 000 autot olema elektrilised, aga laadimisvõimaluste taha puhta transpordi läbimurre ei jää, kirjutab Kert Pääbo.

Elektrisõidukite toetust saab küsida ka Tesla ostuks

Elektriautode toetusmeede ootab Euroopa Komisjoni kooskõlastust. Tõenäoliselt  avaneb meede detsembris. Toetustingimusi on muudetud ja nüüd on võimalus soetada auto ka väljastpoolt Eestit. See tähendab, et toetust saaks küsida ka näiteks Tesla ostuks

BMW 5. seeria sedaan tuleb esmakordselt müügile täiselektrilise versioonina

BMW pakub oktoobris turule tulevat luksuslikku 5. seeria sedaani ajaloos esmakordselt täiselektrilise versioonina. Lisaks jäävad valikusse bensiini- ja diiselmootoriga kerghübriidid. Eestis saab uuele mudelile eeltellimusi teha juba juulis, diiselmootoriga 520d baashind on 68 530 eurot.

0
    0
    Teie ostukorv
    Teie ostukorv on tühi